خانه هوشمند آسانه ، خانه هوشمند ایرانی

خانه هوشمند ایرانی

 

ایده خانه هوشمند بیش از یکی ، دو قرن پیش در ذهن بشر تبلور پیدا کرد ، اما موانع متعددی بر سر راه بود تا امروز به شکل یک پدیده ملموس و عملی در دسترس بشر قرار گیرد. در سال ۱۹۶۶ اولین دستگاه اتوماسیون خانگی توسط وستینگهاوس که نمونه واقعی برای کنترل دما و سایر وسایل خانه بود عرضه شد. اگر چه این یک ایده پیاده شده از سیستم خودکار خانه بود ، اما همیشه خانه های هوشمند موضوع بسیاری از داستانها و فیلمها تخیلی بشمار می آمد. 

از طرفی ،اتوماسیون ساختمان سابقه طولانی تری دارد، اما خانه های هوشمند واقعی دیر زمانی نیست که شکل واقعی به خود گرفته اند. شاید مهمترین عاملی که به سرعت باعث ساخت تجهیزات خانه هوشمند شد ، توسعه صنعت الکترونیک از یک سو و اینترنت و شاخه های مختلف آن از سوی دیگر بود. اما به یقین میتوان گفت موتور حرکت فناوری هوشمند سازی پدیده اینترنت اشیاء است.

هوشمند سازی ساختمان یکی از شاخه های مهم اینترنت اشیاء به شمار می آید. اینترنت اشیاء باعث سهولت در پیاده سازی یک ساختمان هوشمند میشود. زیرا زیر ساخت لازم را برای یک سیستم هوشمند خانه در اختیار شما قرار میدهد .  

در خانه هوشمند آسانه همانند بسیاری از شرکتهای سازنده تجهیزات خانه هوشمند نوین ، تکیه اصلی بر تکنولوژی اینترنت اشیاء برای ارائه راه کارهای هوشمند سازی گذاشته شده است.

خانه هوشمند آسانه همسو پیشرفتهای این فناوری نوین تلاش دارد تا نیازهای مختلف هوشمند سازی را تأمین نماید.  این مجموعه در حالی امروزه به عنوان شرکت خانه هوشمند ایرانی شناخته میشود که تاکنون موفق به طراحی و ساخت طیف گسترده ای از لوازم هوشمند سازی ساختمان شده است.

 

 

خانه هوشمند آسانه ، خانه هوشمند بیسیم 

اجزای هوشمند سازی در یک سیستم خانه هوشمند نیازمند یک خط ارتباط با همدیگر برای تبادل فرامین و اطلاعات هستند. در سیستمهای BMS اکثراً از پروتکل هایی که نیازمند ایجاد زیر ساخت کابلی برای این منظور است استفاده میشود . این امر باعث دشواری اجرا در ساختمانهای آماده و همچنین هزینه بالا میشود.

برای رفع این مشکل و با پیشرفت روزافزون فناوری ، استانداردهای بیسیم برای ارتباط اجزای خانه هوشمند  معرفی و توسعه داده شده اند. معروفترین پروتکل های خانه هوشمند بیسیم  ZigBee ،Wi-Fi ،Z-Wave ،Bluetooth ،RF  هستند . باید در نظر داشت بجز پروتکل وای فای (Wi-Fi) مابقی پروتکل ها نیازمند یک دستگاه یا هاب مرکزی برای ارتباط بین اجزا و همچنین اتصال به اینترنت هستند.

این تنها مورد جذابیت استفاده از پروتکل وای فای نبوده و هزینه پایین و سادگی اجرا از مزایای دیگر آن است. کلیه تجهیزات خانه هوشمند آسانه  بصورت بی سیم و مبتنی بر شبکه وای فای (Wi-Fi)  عمل می کنند وکلیه ماژولها و سنسورها بدون نیاز به هیچ واسطی، امکان اتصال به اینترنت را دارند.

هنگام هوشمند سازی ساختمان ، استفاده از شبکه بی سیم وای فای به عنوان بستر ارتباطی اجزای خانه هوشمند ، دارای محاسن بسیاری است که خانه هوشمند آسانه را نسبت به سایر محصولات خانه هوشمند بی سیم متمایز مینماید.

از محاسن خانه هوشمند بی سیم با استفاده از شبکه وای فای این است که شبکه  Wi-Fi در اکثر اماکن وجود داشته و بعنوان استاندارد پذیرفته شده برای کاربردهای خانگی تا حرفه ای بوده و تمام نیازها به یک بستر ارتباطی ایمن و مطمئن را رفع مینماید.

هزینه اقتصادی ایجاد یک شبکه وای فای به صورت غیر قابل یاوری پایین بوده و به راحتی میتوان لوازم آن را تهیه کرد ، به همین خاطر قیمت خانه هوشمند آسانه در مقایسه با سایر برندهای هوشمند سازی پایینتر و هزینه هوشمند سازی ساختمان کمتر است .همچنین در دسترس بودن شبکه وای فای باعث آسان و سریع بودن راه اندازی و استفاده از آن میشود.بطوری که بدون نیاز به تغییر سیم کشی ساختمان و در کمترین زمان میتوان تجهیزات خانه هوشمند آسانه را نصب و راه اندازی کرد. بعلاوه تمامی وسایل ارتباطی از قبیل گوشی موبایل ، تبلت ، رایانه و بسیاری از لوازم الکترونیکی که اخیراً وارد بازار میشوند داری امکان ارتباط از طریق وای فای هستند.

 

 

آیا استفاده از سیستم خانه هوشمند ایمنی لازم را دارد؟  

شاید یکی از نگرانی های کاربران خانه هوشمند امنیت استفاده از آن باشد و همیشه این دغدغه را داشته باشند که این سیستم چقدر در مقابل خطرات امنیتی و دسترسی ها نا خواسته ایمن هستند.  

طراحان خانه هوشمند آسانه با علم به اینکه همواره تهدیدات امنیتی برای فناوری های نوین وجود خواهد داشت ، با استفاده از روشهای مختلف امنیتی در کلیه لایه های این سیستم سعی در عرضه محصولی مطمئن و دور از مخاطرات مختلف را نموده اند.

خانه هوشمند آسانه دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از محصولات مشابه که از شبکه بی سیم استفاده میکنند متمایز میکند. استفاده از آخرین پروتکل های اینترنت اشیاء برای ارتباط بین اجزا باعث تضمین امنیت و در عین حال سرعت و دقت بالا در عملکرد سیستم شده است.

 

مزایای خانه هوشمند آسانه

تجهیزات هوشمند سازی آسانه دارای سطح انعطاف پذیری بالایی هستند که می توان براحتی آنها را با نیازهای مختلف منطبق نمود .در هنگام بهره برداری براحتی می توان ایجاد سناریوهای مختلف  و بهینه سازی برای راهبری بهتر و کاهش هزینه‌های انرژی و کاهش هزینه های تعمیراتی را انجام داد.

 

 • نصب سریع و آسان بدون نیاز به تغییر سیم کشی ساختمان
 • دارای سیستم امنیتی قوی و عدم امکان نفوذ
 • گارانتی و پشتیبانی کلیه محصولات توسط شرکت
 • عدم تداخل اجزا با یکدیگر و سیستم های همجوار
 • ارتباط از راه دور و اینترنت بدون نیاز به امکانات پیچیده
 • امکان کنترل مستقیم توسط موبایل بدون نیاز به اینترنت
 • امکان کنترل وسایل در شبکه داخلی بدون نیاز به اینترنت
 • دارای سیگنال قوی و پوشش آنتن بالا
 • امکان توسعه پوشش آنتن با کمترین هزینه
 • نرم افزار کاربردی و آسان به زبان فارسی
 • امکان نصب نرم افزار در چند گوشی و کار همزمان
 • قیمت مناسب با توجه به تولید داخل بودن
 • قابلیت نصب در قوطی کلیدهای استاندارد
 • ارتباط دوطرفه اجزای خانه هوشمند و فیدبک
 • پنل های لمسی زیبا و دکوراتیو
 • ارتباط با IFTTT
 • امکان کنترل از طریق فرمان صوتی google assistant
 • امکان کم و زیاد کردن اجزا بدون وقفه در سیستم
 • امکان تعریف چندین سناریو بصورت نامحدود