تجهیزات خانه هوشمند ایرانی

 

مزایای تجهیزات خانه هوشمند ایرانی

هر روز با پیشرفت فناوری ، زندگی هوشمند و داشتن خانه هوشمند به یک ضرورت تبدیل می شود. در گذشته ، خانه های هوشمند بخشی از یک سبک زندگی لوکس در نظر گرفته می شدند اما امروزه آنها به قسمتی مهم از زندگی ما تبدیل شده اند. در این مقاله ، ما قصد داریم برخی از دلایل اساسی را بیان کنیم که چرا شما باید خانه خود را به یک خانه هوشمند تبدیل کنید و چرا از تجهیزات خانه هوشمند ایرانی استفاده کنیم.

 

۱ – کارایی:

با یک دکمه لمسی یا برنامه تلفن همراه ، می توانید ابزارها یا سیستم های متعددی را کنترل کنید. با کمک دستگاه هوشمند می توانید سیستم گرمایشی و سرمایشی خود را فعال کنید و همچنین با یک کلیک از هر نقطه از جهان چراغ ها را روشن و خاموش کنید. این فقط یک روش کارآمد نیست بلکه به شما در صرفه جویی در مصرف برق نیز کمک می کند.

 

۲-آسایش:

داشتن یک خانه هوشمند به شما این امکان را می دهد تا با بسیاری از ابزارها و سیستم های الکترونیکی از سراسر خانه یا سراسر جهان در دسترس داشته باشید. سایه بان ها را بکشید ، چراغ ها را روشن کنید و امنیت را کنترل کنید. ویژگی های ذکر شده از خانه هوشمند کافی است تا شخص را متقاعد کند خانه های خود راهوشمند کند.

 

۳-امنیت:

 این روز ها ، همه می خواهند خانه خود را امن کنند. امنیت از سرقت با دزدگیر ها و دوربین های هوشمند وسنسور های هوشمند ، امنیت از حوادث ناگوار مانند آتش سوزی ، ترکیدگی لوله های اب و گاز از طریق سناریو ها و سنسور های هوشمند همه این ها امکاناتی است که یک خانه هوشمند در اختیار شما قرار میدهد و همچنین به شما امکان می دهد امنیت را از طریق تلفن های هوشمند خود از هر جایی از دنیا به راحتی کنترل کنید.

 

۴-صورتحساب های سودمند:

هزینه های زندگی روز به روز گرانتر می شود و مردم نگران قبض های آب و برق خود هستند. خانه هوشمند به شما اطمینان می دهد که در مصرف برق صرفه جویی کرده و قبض های برق و آب را کاهش می دهید. غالباً مشاهده می شود که به دلیل تنبلی ایستادن و خاموش شدن چراغ ها روشن می مانند. یک خانه هوشمند به شما امکان می دهد حتی در زمان خوابیدن چراغ ها و سایر وسایل الکترونیکی را خاموش کنید.و یا وسایل سرمایشی و گرمایشی را هوشمندانه از طریق دمای منزل یا زمانبندی های مختلف کنترل کنید و از اتلاف انژی جلوگیری نمایید این روش مبلغ عظیمی از پول شما را پس انداز می کند.

 

۵-سفارشی سازی:

خانه های هوشمند به شما امکان می دهند چیزهای الکترونیکی را همانطور که دوست دارید داشته باشید. می توانید سایه بان ها را به طور خودکار در یک زمان مشخص باز کنید ، روشنایی محیط داخلی و همچنین نورپردازی را طبق انتخاب خود تنظیم کنید. به همین ترتیب ، شما می توانید تک تک موارد الکترونیکی را مطابق با خواست خود شخصی سازی کنید و علاوه بر این می توانید زمان بندی برای انتخاب های مختلف تعیین کنید تا اجرا شود.

 

و اما چرا تجهیزات خانه هوشمند ایرانی ؟

۱- حمایت از تولید کننده ایرانی :

حمایت از تولید داخلی کشور و تشویق مصرف‌کنندگان به خرید محصولات داخلی منجر به رشد اقتصاد و توسعه ملی خواهد شد. از دیگر آثار آن می‌ توان به افزایش اشتغال، کاهش واردات غیرقانونی، افزایش قدرت ارز ملی، ثبات قیمت کالاها و افزایش کیفیت محصولات اشاره کرد.

 

۲- هزینه به ازای نیاز:

نکته بعدی که در پاسخ به سوال تجهیزات خانه هوشمند ایرانی یا خارجی حائز اهمیت است، میزان هزینه خرید تجهیزات خانه هوشمند است. شکی نیست که تولیدکنندگان مختلف، کاربری های متنوعی از سیستم خانه هوشمند ارائه می دهند. برای داشتن هریک از این تجهیزات هزینه مشخصی باید از جانب شما پرداخت شود.

بنابراین بسیار مهم است که با یک بررسی دقیق میزان هزینه به ازای نیاز را بین تولیدکنندگان مختلف مقایسه کنید. زمانی که یک قابلیت انحصاری توسط یک تولیدکننده عرضه می شود، میزان بودجه ای که شما برای هوشمندسازی ساختمان خود در نظر گرفته اید اهمیت پیدا می کند.بنابراین با توجه به میزان بودجه خود و ارزش آپشن هایی که تولیدکنندگان به شما می دهند تصمیم گیری کنید.

 

۳- طراحی مطابق با نیاز و سلیقه شما :

اغلب شرکت های خانه هوشمند ایرانی قادرند محصولات سفارشی را متناسب با نیاز کاربر تولید کنند. این امکان در محصولات خارجی تقریبا غیر ممکن است.

شکی نیست که کلید و پریزها بخش جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی هستند و زیبایی آن ها می تواند تاثیر زیادی بر فضای محیط بگذارد. بسیار از مصرف کنندگان هنگام خرید تجهیزات خانه هوشمند با مشکل عدم رضایت و انتخاب اجباری مواجه می شوند.

یعنی هیچکدام از محصولات موجود در بازار نمی توانند نیاز زیبایی شناختی آن ها را تامین کنند. برخی از تولید کنندگان تجهیزات خانه هوشمند ایرانی قابلیت تولید سفارشی محصولات خانه هوشمند را به مصرف کنندگان عرضه می کنند. با وجود این قابلیت شما قادر خواهید بود محصولی مطابق با سلیقه خود را سفارش دهید و از زیبایی خانه خود لذت ببرید.