مزایای دزدگیر هوشمند

این روزها تقریباً مردم با وسایل هوشمند آشنایی پیدا کرده اند و هروز به تعداد این وسایل هوشمند در پیرامون ما اضافه میشود.  و بسیاری از ما با مواردی مانند ترموستات هوشمند یا تلویزیون های هوشمند آشنا هستیم. اما کمتر در مورد سیستم های امنیتی هوشمند شنیده ایم.

در این مقاله در مورد سیسمهای امنیتی هوشمند کمی بیشتر توضیح داده و برخی از مزایای آنها را بررسی خواهیم کرد.

 

 سیستم امنیتی یا دزدگیر هوشمند چیست ؟

به زبان ساده ، سیستم امنیتی هوشمند یا اصطلاحاً دزدگیر هوشمند ، هشدار دهنده ای است که می توانید از طریق یک برنامه امنیتی اختصاصی در تلفن هوشمند ، تبلت یا Apple Watch آن را کنترل کنید. یک سیستم امنیتی هوشمند به این معنی است که شما می توانید سیستم های امنیتی خود را در هر مکان و در هر زمان از تلفن همراه خود شخصی سازی ، نظارت و مدیریت کنید. به طور معمول بی سیم است و شامل صفحه کلید ، زنگ هشدار آژیر و حسگرهای حرکت هوشمند ، دوربین های هوشمند ، قفل های در هوشمندو.. است.

 

خانه هوشمند ایرانی

 

 مزایای یک سیستم امنیتی هوشمند چیست؟ 

۱- کنترل راحت از هر نقطه :

دزدگیر خانه هوشمند به شما کمک می کند تا از متجاوزان جلوگیری کنید ، اموال خود را کنترل کرده و امنیت خانه خود را کنترل کنید – همه اینها از طریق تلفن هوشمند شما است. آیا هنگام مسافرت فراموش کردید زنگ هشدار خود را روشن کنید؟ آن را از طریق برنامه ای در تلفن هوشمند یا Apple Watch تنظیم کنید. دزدگیر هشدار کنترل از راه دور می تواند از هر کجا که هستید تنظیم مجدد شود.خانه خود را در هر زمان و هر مکان نظارت کنید. در هر کجای دنیا که باشید ، توانایی نظارت بر سیستم های امنیتی خانه خود را از طریق تلفن هوشمند خود خواهید داشت. 

 ۲- فعال نه واکنش پذیر :

سیستم های امنیتی قدیمی هنگامی که سرقت از منزل در جریان است با به صدا درآوردن آژیر زنگ خطر در فضای باز واکنش نشان می دهند. هشدار خانه هوشمند فعال است. با استفاده از تجهیزاتی مانند سنسورهای حرکتی هوشمند و دوربین های هوشمند ، شما را از یک متجاوز بالقوه قبل از حمله هشدار می دهد. این بدان معناست که شما می توانید بلافاصله اقدام کرده و از ورود شخصی به خانه خود جلوگیری کنید. به عنوان مثال ، اگر دزدگیر هوشمند شما دارای یک دوربین امنیتی در فضای باز باشد ، در لحظه حرکت شخصی به سمت خانه شما هشدار دریافت می کنید. سپس می توانید از برنامه برای مکالمه با هر کسی که در آنجاست استفاده کنید و آنها را بترسانید. یا اینکه با پلیس تماس بگیرند. اگر آنها به خانه شما نزدیکتر شوند ، سنسورها زنگ خطر آژیر را بلند می کنند. بنابراین به عنوان یک بازدارنده بسیار قدرتمند نیز عمل می کند.

 

۳- امکانات امنیتی بیش از یک دزدگیر :

سیستم امنیتی هوشمند فقط راهی برای محافظت از دارایی شما نیست ، بلکه همچنین یک روش واقعا عالی برای ایمن نگه داشتن همه اعضای خانواده است.این یکی دیگر از جنبه های عالی اتوماسیون خانگی است. اگر در محل کار خود هستید ، می توانید از طریق برنامه تلفن همراه ،از طریق زنگ درهای ویدئویی و سایر دوربین های امنیتی به تماشای آنچه در خانه شما رخ می دهد ، بپردازید ، بنابراین در هنگام غیبت خواهید دانست که نوجوانان شما چه کسانی را دعوت می کنند. اگر قفل درب الکترونیکی دارید ، حتی می توانید قفل آنها را از راه دور باز کنید تا بچه ها بعد از مدرسه وارد خانه شوند ، بنابراین آنها نگران حمل کلید (و از دست دادن بالقوه) خانه نباشند.

 

  ۵-کلید درب خانه همیشه در دستان شما :

وقتی در مسافرت و دور از منزل یا محل کار هستید انگار که در خانه اید می توانید از راه دور کسانی را که به درب منزل شما مراجعه می کنند ببینید و پاسخگو باشید و تصاویر و پیام آنها را دریافت کنید و یا در صورت نیاز در را برای آنها باز کنید و این یعنی یک مزیت عالی ! یا با استفاده از ریموت های پارکینگ هوشمند فقط کافیست هر یک از اعضای خانواده با استفاده از گوشی خود درب منزل یا پارکینگ را باز کنند و نیازی به داشتن ریموت پارکینگ به ازای همه اعضای خانواده نیست  

 

۵- پیشگیری قبل از وقع خسارت :

هشدار دهنده هوشمند آب در صورت نشت آب – بصری ، صوتی و از طریق برنامه – به شما اطلاع می دهد و بنابراین با عکس العمل به موقع به نشتی آب مثل قطع کردن فلکه اصلی اب خانه و اطلاع دادن به شما از خسارت قابل توجه مادی جلوگیری می کند. 

 

۶- مشکلات آتش سوزی یا گاز را به شما اطلاع می دهد :

اگر هشدارهای دود یا ردیاب های مونوکسیدکربن هنگام خارج شدن از خانه خاموش شوند ، می توانید اعلان دریافت کنید. و یا با استفاده از سنسور های دود و سیستم امنیتی هوشمند هنگامی که انتشار مونو اکسید در خانه رخ دهد سریعا هشدار دریافت کرده بسته به ارائه دهنده ، حتی می توانید آن را تنظیم کنید تا مقامات فوراً از این موارد اضطراری مطلع شوند.

  ۷- بازدارنده جرم است :

مطالعه سال ۲۰۰۹ توسط راتگرز نشان داد ، با افزایش تعداد سیستم های امنیتی خانه در یک منطقه ، تعداد سرقت های مسکونی در آن منطقه ، حتی برای افرادی که سیستم امنیتی خاص خود را ندارند ، کاهش می یابد. داشتن یک سیستم امنیتی نه تنها از شما محافظت می کند بلکه به جلوگیری از جرم کمک می کند و محله امن تری را برای همه ایجاد می کند.