بهترین دزدگیر منزل – ویژگی های دزدگیر منزل هوشمند آسانه

دزدگیر منزل بهترین و مهمترین دستگاه حفاظتی و امنیتی برای محافظت از اموال و دارایی ها و جلوگیری از به سرقت رفتن آن ها  است. اگر می خواهید بدانید که دزدگیر اماکن چیست ؟ پیشنهاد میکنم این مقاله را مطالعه بفرمایید.

بهترین دزدگیر منزل کدام است ؟ با توجه به تنوع زیاد این محصولات موجود در بازار انتخاب اینکه کدام محصول مناسب است و پاسخگوی نیاز امنیتی شما خواهد بود کار آسانی نخواهد بود. ما در این مقاله سعی کرده ایم تا فاکتورهایی که برای انتخاب بهترین دزدگیر منزل باید در نظر گرفته شود را بررسی کنیم.

 

فاکتور های خرید بهترین دزدگیر اماکن :

 

دزدگیر اماکنسیمی یا بیسیم بودن دزدگیر منزل دزدگیر اماکن بیسیم

دزدگیر اماکن به طور کلی از لحاظ اتصالات اجزا و نحوه نصب به دو نوع :

دزدگیر اماکن سیمی و دزدگیر خانه بیسیم تقسیم بندی میشوند .در نوع دزدگیر اماکن سیمی اجزا از طریق سیم باهم در دراتباط هستند و برای نصب  به سیم کشی بین اجزا و اتصالات برقی نیاز است . اما در حالت بیسیم اجزا به طور بیسیم و معمولا با RF باهم در ارتباط بوده و از باتری برای تامین برق استفاده میشود .

 

تفاوت دزدگیر اماکن بیسیم و سیمی :

  • نصب سریع و بدون دردسر از مزایای دزدگیر های بیسیم است. چرا که بدون نیاز به کوچکترین  تخریب دیوار ها و قسمت های مختلف ، اجزا قابل نصب است. لذا زمان بسیار کمتری برای نصب و راه اندازی صرف خواهد شد.

 

  • ظاهری زیباتر از دیگر مزیت های دزدگیر های اماکن بیسیم می باشد . چرا که دزدگیرهای با سیم، دارای سیم‌کشی های متعددی به پنل اصلی می‌باشند. معمولا برای مخفی شدن سیم داخل داکت و ترانک قرار داده می‌شوند. و این داکت ها ظاهری ناپسند ایجاد میکنند. اما دزدگیر های بیسیم این مشکل را نداشته و ظاهری کوچک و شکیل دارند.

 

  • امکان جابجایی و انتقال به ملک جدید از دیگر مزیت های دزدگیر بیسیم خانه هوشمند است. اگر خانه یا ملک خود را عوض کرده اید بدون کوچکترین مشکل می توان دزدگیرهای بیسیم را به مکان جدید انتقال داد. و یا در صورت تعمیرات و نقاشی منزل ، به راحتی دزدگیر برداشته و مجدد در محل قرار می گیرد.

 

  • مورد دیگر هزینه ی دزدگیر اماکن سیمی و بیسیم است. شاید قیمت دزدگیر اماکن سیمی خیلی پایین تر از دزدگیر های بیسیم باشد اما هزینه هایی که بعدا صرف نصب و نگهداری دزدگیر های منزل بیسیم میشود به مراتب پایین تر است. و این جبران هزینه اولیه را خواهد کرد.

 

دزدگیر اماکن

نوع اعلام هشدار در دزدگیر خانه

دزدگیر های منزل موجود در بازار از نظر نوع هشداری که هنگام احساس خطر به کاربر میدهند متفاوت هستند. عملیاتهایی که قابل پیاده سازی برای اجرای سناریوی سرقت است در هر نوع دزدگیری متفاوت از دیگری است. دزدگیر ها از لحاظ کلی  دسته های زیر تقسیم بندی میشنوند :

دزدگیر اماکن

  • دزدگیر منزل  ساده :

این نوع دزدگیر های خانه از ابتدایی ترین نوع دزدگیر منزل هستند.  ارزان ترین نوع دزدگیر موجود در بازار هستند که تنها به ایجاد یک صدای بلند آژیر هنگام احساس خطر بسنده می کنند. 

 

  • دزدگیر اماکن تلفن ثابت :

این نوع دزدگیر ها که تلفن کننده های خط ثابت نام دارند ، به خط ثابت تلفن محل نصب متصل شده و در هنگام احساس سرقت به شماره هایی که به حافظه ان داده شده تماس میگیرد و پیغام ضبط شده را پخش میکند.دزدگیر منزل

در صورت قطع سیم تلفن از بیرون ساختمان توسط سارق دیگر تلفن کننده عمل نخواهد کرد.و فقط صدای اژیر در محل وجود خواهد داشت.

 

  • دزدگیر اماکن سیم کارتی :

در این نوع از دزدگیر منزل برای ارتباط با بیرون از سیم کارت استفاده میشود. دزدگیر در هنگام خطر با استفاده از سیم کارت پیامک هشدار ارسال میکند و یا تماس میگیرد.

بنابراین دیگر مشکل قطع کردن خط تلفن توسط سارق در این نوع سیم دزدگیر ها رفع شده.

همچنین در برخی از انواع سیم کارتی ها امکان تغییر تنظیمات با ارسال پیامک  توسط کاربر به سیستم وجود دارد. 

 

  • دزدگیر خانه هوشمند :

جدیدترین و پیشرفته ترین نوع دزدگیر منزل همین دزدگیر خانه هوشمند میباشد. در این نوع دزدگیر ها سیستم با استفاده از  اینترنت وای فای ویا اینترنت سیم کارت کاملا با دنیای بیرون در ارتباط است.دزدگیر خانه

با استفاده از اپلیکیشن های موبایل ، کاربر از هر جایی از دنیا به سیستم دزدگیر خود متصل است. وضعیت منزل و سنسور ها  را کاملا در لحظه چک میکند. انواع گزارش ها را از سیستم میگیرد.

سناریو های مختلف امنیتی قایل پیاده سازی است. امکانات امنیتی مختلف از جمله سناریو های ضد حریق و.. و سناریو های خانه هوشمند معمولا در این نوع از دزدگیر ها قابل پیاده سازی است.

 

 

دزدگیر اماکن

دزدگیر منزل دارای باتری پشتیبان

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در انتخاب دزدگیر اماکن مبحث برق دزدگیر است. برخی دزدگیر های اماکن تنها با اتصال به برق شهری کار میکنند و در صورتی که برق مکان قطع شود دزدگیر از کار میافتد. و این عیب بسیار بزرگی برای یک دزدگیر محسوب میشود. چرا که سارقان با قطع برق اصلی دزدگیر را به راحتی از کار میاندازند.

بنابر این دزدگیر منزل خوب دزدگیری است که  تمامی اجزا در صورت قطعی برق از کار نیافتند و به خوبی عمل کنند. و این نیازمند داشتن باتری پشتیبان در دزدگیر اماکن است.

کلیه سنسور ها و کنترلر مرکزی باید دارای باتری پشتیبان باشند. و همچنین طول عمری باطری اجزا نیز بسیار مهم است. در صورت نیاز به تعویض به آسانی باید بتوان باتری را تعویض کرد.

 

 

 

دزدگیر اماکن

نصب آسان و بدن خرابی و پیچیدگی

یکی دیگر از موارد مهم دیگر در خرید دزدگیر منزل ، بحث سادگی نصب دزدگیر است. دزدگیر منزل باید به گونه ای باشد تا خود کاربر بدون نیاز به نصاب ، کل سیستم و اجزا را نصب و راه اندازی نماید.دزدگیر منزل

نصب بدون تخریب و سیم کشی از دیگر ویژگی های نصب آسان در دزدگیر منزل خوب است.

تنظیمات سیستم باید ساده و بدون پیچیدگی باشد تا توسط خود کاربر تنظیم و تغییر داده شود.

 

 

دزدگیر اماکن

تعداد زوون ها در دزدگیر منزل

یکی دیگر از موارد مهم دیگر در خرید دزدگیر منزل ، بحث تعداد زوون های دزدگیر است. هر زون برای اضافه کردن سنسورها استفاده میشود. هر چقدر تعداد زوون دردزدگیر منزل بیشتر باشد امکان اضافه کردن سنسور بیشتر خواهد بود.

اگر ملک مورد نظر شما بزرگ است و میخواهد بیشتر  محوطه ملک تحت نظارت سنسور های دزدگیر قرار گیرد، باید دزدگیر با تعداد زوون های بالاتری تهیه کنید .

 

 

دزدگیر اماکن

قابلیت جابجایی دزدگیر منزل

حتما پیش خواهد آمد که پس ازخرید و نصب دزدگیر منزل نیاز باشد تا منزل نقاشی بشود یا تعمیراتی در منزل انجام شود. و یا به منزل جدید نقل مکان کرده اید و حال می خواهید دزدگیر در محل جدید نصب شود 

بنابر این لازم است تا دزدگیر منزل را به راحتی بتوان جابجا کرد. کاربر بتواند براحتی و بی دردسر دزدگیر را جدا و مجدد در محل جدید نصب کند.

 

 

دزدگیر اماکن

ظاهری زیبا و جمع و جور

شکل ظاهری مرتب و جمع و جور ، بدون وجود شلوغی سیم ها از دیگر نکات انتخاب دزدگیر است. دزدگیر های بیسیم بسیار جمع و جورتر و مرتب تر هستند .

دزدگیر منزل باید جای کمی از فضا رو اشغال کنه. ظاهری شکیل  و به روز داشته باشه .

دزدگیر های خانه هوشمند جدید اکثرا با کنترلر هایی با پنل های لمسی شکیل و زیبا هستند. و شلوغی دکمه ها ی سخت افزاری و فیزیکی را ندارند .

 

دزدگیر اماکن

قابلیت کنترل و گزارش گیری از راه دور

یکی از قابلیت هایی که در سالهای اخیر از هر وسیله ی الکترونیکی انتظار میرد، امکان کنترل وسیله از راه دور و به صورت اینترنتی است.

دزدگیر منزل هم مستثنی نیست. قابلیت کنترل از طریق موبایل و اینترنت خارج از منزل یکی از مزیت های مهم دزدگیر های خانه هوشمند است. اینکه با یک اپلیکیشن و از طریق موبایل تنظیمات به آسانی از همه جا قابل انجام باشد، گزارش لحظه ای  وضعیت سنسور ها و منزل چک شود. به عنوان مثال اگر آژیر به صدا درآمد بتوان از هر جایی خارج از منزل آژیر را خاموش کرد.

 

 

 

ویژگی ها و امکانات دزدگیر خانه هوشمند آسانه 

 تا به این جا از فاکتور هایی که در انتخاب یک دزدگیر منزل خوب باید در نظر گرفت صحبت کردیم. در این قسمت قصد داریم تا از ویژگی ها و امکانات دزدگیر خانه هوشمند آسانه صحبت کنیم .

دزدگیر سیمکارتی اماکن هوشمند آسانه محصولی جدید با امکانات فراتر از یک سیستم امنیتی  و دزدگیر اماکن است. عملکرد دزدگیر سیمکارتی هوشمند آسانه به صورت بیسیم است.دزدگیر سیمکارتی اماکن آسانه نه تنها  یک سیستم امنیتی بلکه کنترلر مرکزی خانه هوشمند است .

 میتوان گفت دزدگیر اماکن هوشمند آسانه تقریبا تمامی فاکتور هایی که برای انتخاب یک دزدگیر منزل خوب در بالا اشاره کردیم را داراست. با امکانات متعددی که در این دستگاه وجود دارد علاوه بر نقش حفاظتی و امنیتی ، به عنوان یک دستگاه مرکزی خانه هوشمند عمل میکند. دزدگیر اماکن هوشمند آسانه با طراحی مهندسی تمامی نیازهای یک سیستم امنیتی هوشمند را به خوبی مرتفع میسازد.

 

 ویژگی های منحصر به فرد دزدگیر خانه هوشمند آسانه

همانطور که به طور اختصار در قسمت بالا اشاره کردیم دزدگیر هوشمند آسانه تمامی ویژگی های یک دزدگیر خوب را دارا میباشد. در این بخش می خواهیم از ویژگی های منحصر به فرد دزدگیر منزل هوشمند آسانه صحبت کنیم .

دزدگیر هوشمند اماکن آسانه نه تنها  یک سیستم امنیتی بلکه کنترلر مرکزی خانه هوشمند است . با امکانات متعددی که در این دستگاه وجود دارد علاوه بر نقش حفاظتی و امنیتی ، به عنوان یک دستگاه مرکزی خانه هوشمند عمل میکند.

ازجمله ویژگی های منحصربفرد دزدگیر آسانه :

 

 

دارای ۴ رله هوشمند برای کنترل لوازم الکترونیکی منزل

یکی از ویژگی های منحصر به فرد دزدگیر هوشمند آسانه که آن را به یک کنترلر خانه هوشمند تبدیل می کند همین داشتن رله هایی هوشمند برای کنترل لوازم الکترونیکی منزل است.

هریک از این رله ها برای کاربرد های مختلف هوشمند سازی مناسب میباشد. این رله تایمر ها ی هوشمند بر اساس فناوری اینترنت اشیاء طراحی شده است. با استفاده از هر یک ز این رله ها میتوانید وسایل مختلفی را هوشمند کنید.دزدگیر منزل

کاربردهای متنوع برای هرکدام از این رله ، از قبیل کنترل هوشمند درب پارکینگ ، روشنایی ، پرده و کرکره برقی ، آبیاری و … میتوان در نظر گرفت.

 

امکان اتصال دزدگیر هوشمند به سرور ابری آسانه

یکی دیگر از ویژگی هایی که دزدگیر هوشمند آسانه را از مابقی دزدگیر های اماکن  متمایز می کند ، همین قابلیت اتصال به سرور ابری آسانه است. با اتصال به سرور ابری آسانه تمامی امکانات ، سناریو ها ،  آلارم ها و اطلاع رسانی های موجود در سرور خانه هوشمند آسانه در سیستم دزدگیر قابل پیاده سازی خواهد بود.

دزدگیر منزل

 

امکان اشتراک گذاری دسترسی به دزدگیر برای سایر افراد خانواده ، امکان کنترل و تعریف سناریو های مختلف خانه هوشمند برای کنترل وسایل متصل به دزدگیر ، و بسیاری امکانات خانه هوشمند آسانه را در دزدگیر خود خواهید داشت.

 

امکان کار با فرمان صوتی گوگل

یکی دیگر از ویژگی های متمایز کننده سیستم امنیتی هوشمند آسانه با سایر انواع دزدگیر های اماکن همین فرمان صوتی است.

assistant

با این امکان کاربر قادر است تنها با صدا زدن سناریوی تعریف شده در سیستم با استفاده از گوگل اسیستنت سیستم دزدگیر را کنترل کند .

 

امکان ارتباط با IFTTT

 یکی  دیگر از  ویژگی های متمایز کننده  دزدگیر خانه  هوشمند آسانه ، پشتیبانی از فناوری IFTTT  است.

ifttt

 

با این امکان سیستم دزدگیر هوشمند آسانه قابلیت اتصال به تمامی پلتفرم های خانه هوشمند مانند گوگل ، الکسا و .. را دارد.  میتوان با پروتکل IFTTT این سیتم را با سایر پیام رسانها و پرتوکل ها ادغام کرد.